AKM Włocławek wygrywa Bydgoski Turniej o Puchar Prezesa KPZKOSZ

Wygrany turniej, dwa mecze zwycięskie, fajna gra naszych zawodników, AKM Włocławek się rozwija, mamy fajny zespół do gry na wysokim poziomie w II lidze.

Chłopcy w meczu o zwycięstwo w turnieju o Puchar Prezesa K-PZKOSZ z zespołem Domino Inowrocław pokazali kawał fajnego basketu. Chociaż nasza gra w pierwszej i drugiej kwarcie nie była zadowalająca. Zespół z Inowrocławia postawił strefę, mieli dużo zbiórek w obronie, skąd wychodziły szybkie kontry kończone łatwymi punktami. Do tego doszła bardzo wysoka skuteczność rzutów za trzy punkty i po drugiej kwarcie włocławianie przegrywali   48 : 44. Mankamentem zawodników AKM Włocławek w tej części gry był wolny powrót do obrony i nasza słaba skuteczność w ataku. Były pozycje do rzutów ale nawet łatwe wydawałoby się punkty ni e były zdobywane. W przerwie trener Marcin Piekarski zmienił sposób ataku, pokazał mankamenty gry w obronie jakie popełniają poszczególni gracze i po wyjściu na trzecią kwartę obejrzeliśmy fajną grę. Spójna gra w ataku, dobra obrona na zasłonach, dobre poruszanie się za piłką, kilka przechwytów, szybkie kontry, ładne podania po wejściach w pomalowane i w końcu skuteczność na obwodzie pozwoliły wygrywać po trzeciej kwarcie 70 : 53. Czwarta kwarta to kontrola wyniku, rozgrywanie szkoleniowe akcji kończonych rzutami z czystych pozycji. Końcowy wynik to przekonujące zwycięstwo 94 : 79 .

Nie można wyróżnić nikogo indywidualnie, każdy nasz zawodnik dołożył cegiełkę ważną do końcowego zwycięstwa. Należy podkreślić, że ten zespół zaczął treningi w tym tygodniu i widać było że nie są zgrani, nie są chłopcy w dłuższym cyklu treningowym. Ale ten zespół ma ogromny potencjał, na turnieju nie było jeszcze kilku ważnych zawodników, którzy gdy dojdą stworzą naprawdę groźną ekipę zdolną sporo namieszać w II lidze. Mocno im kibicujemy i liczymy na dostarczenie w nadchodzącym sezonie licznych pozytywnych emocji. Pamiętajmy, gramy tylko wychowankami włocławskich klubów, gramy włocławiakami. Dlatego ten zespół będzie tak bliski każdemu kibicowi.

Rozpoczynamy projekt „ II liga dla Włocławka” i liczymy na wsparcie wszystkich kibiców, sympatyków sportu we Włocławku!