Sukces Patryka Domińczaka w Paryżu!

Dużym sukcesem zakończył się start Patryka Domińczaka studenta Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku w 38. edycji maratonu w Paryżu, 6 kwietnia 2014 roku, Patryk maraton ukończył z czasem 2:26:58 (na stronie maratonu jest podany błędny czas 2:27:18). Zajął bardzo dobre  24 miejsce , a startowało ponad 40 tys. osób !

Maraton w Paryżu jest jednym z największych maratonów na świecie. Wraz z maratonami w Chicago, Nowym Jorku, Londynie i Berlinie stanowi tzw. wielką piątkę maratonów. W ubiegłym roku po raz pierwszy frekwencja przekroczyła 40 000 biegaczy.

Maraton wygrał trzykrotny mistrz olimpijski na dystansach 5000 i 10 000 m Etiopczyk Kenenisa Bekele (był to jego pierwszy maraton), w czasie 2:05.02, co jest nowym rekordem zawodów.

Start 38. maratonu był  tradycyjnie na Polach Elizejskich, a meta pod Łukiem Triumfalnym. Trasa wiodła głównymi ulicami Paryża obok najbardziej znanych miejsc: Placu Bastylii, katedry Notre Dame, muzeum impresjonizmu d’Orsay i wieży Eiffela, a w ostatnim etapie – przez Lasek Buloński.

Na starcie stanęło 42 tys. osób, co jest również rekordem tego maratonu.