Wielki sukces Dominika!

23 marca w miejscowości Łask koło Łodzi odbył się turniej w brazylijskim jiu jitsu Power Kids 2 dla dzieci i juniorów. Uczestniczyło w nim około 160 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Reprezentantami Włocławka byli Dominik Górczyński (uczeń Zespołu Edukacji „WIEDZA”), Piotrek Winnicki (uczeń Szkoły Podstawowej nr 23), Szymon Andler (uczeń Szkoły Podstawowej nr 23), Bartek Troszczyński (uczeń Szkoły Podstawowej nr 22), Antoś Andler (uczeń Szkoły Podstawowej nr 23), reprezentowali oni Szkołę Sztuk Walki HUSARIA Włocławek. Zawody były rozgrywane w kategorii GI (w kimonie) i NO-GI (bez kimona).

Dominik Górczyński powtórzył sukces sprzed roku wygrywając turniej, zdobył złoty medal w kategori GI czternastolatków wygrywając wszystkie walki, a walkę finałową poddając przeciwnika techniką mata leo ( duszenie – technika kończąca dopuszczona powyżej 13 lat). Dodatkowo w kategori NO-GI wywalczył brązowy medal. Młodsi koledzy debiutowali w tych zawodach. Największy sukces odniósł Piotr Winnicki zdobywając w obydwu kategoriach GI i NO-GI złote medale pokonując w pięknym stylu wszystkich zawodników w kategorii ośmiolatków. Antoś Andler wywalczył w kategori NO-GI dziesięciolatków srebrny medal, ustępując tylko jednemu zawodnikowi. Szymon Andler i Bartosz Troszczyński w kategorii NO-GI wywalczyli brązowe medale.