Dziś są imieniny Filipiny Eustachego a jutro Jonasza Mateusza
Środa, 20 Września 2017
piątek, 18 sierpnia 2017 14:39

Jakie inwestycje realizuje samorząd Izbicy Kujawskiej?- zobacz wideo

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wakacje to czas intensywnych inwestycji na terenie gminy Izbica Kujawska. W toku są prace, których skutkiem będzie całkowita zmiana wyglądu budynków Urzędu Miejskiego oraz Szkoły w Błennie. Kontynuowane są również remonty w budynku szkoły podstawowej w Izbicy Kujawskiej.


Na zmianę wyglądu budynku urzędu z utęsknieniem czekali nie tylko pracownicy, ale petenci, którzy zwracali uwagę, że stan obiektu odbiega od standardu urzędów w sąsiednich gminach. Budynek z wczesnych lat osiemdziesiątych nie był modernizowany praktycznie nigdy, nic zatem dziwnego, że petenci są zadowoleni, że wskutek realizacji tej inwestycji obsługa będzie odywała się w zupełnie innych warunkach.

Na remont dwóch obiektów Urzędu Miejskiego oraz Szkoły w Błennie samorząd Izbicy otrzymał ponad 1,3 mln zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego. Prace są już bardzo zaawansowane.
Wiele inwestycji realizowano w tym roku we wszystkich trzech gminnych szkołach. Remont został przeprowadzony m.in. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Izbicy Kujawskiej, gdzie wymieniono parkiet, oświetlenie,  drzwi i drabinki gimnastyczne oraz pomalowano ściany.

Jedną z ze zrealizowanych niedawno inwestycji była również budowa parkingów w pobliżu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Jej realizacją zajęli się pracownicy zatrudnieni w ramach prac interwencyjnych.

O kolejnych inwestycjach w gminie izbica Kujawska poinformujemy w magazynie Tydzień w Powiecie, który na naszą antenie wraca już po wakacjach. Zapraszamy.

Media

Dodaj komentarz

Informujemy, że nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dane dotyczące IP mogą być udostępniane prokuraturze, sądowi lub organom ścigania na ich wniosek.

Kod antyspamowy
Odśwież