Dziś są imieniny Filipiny Eustachego a jutro Jonasza Mateusza
Środa, 20 Września 2017
piątek, 18 sierpnia 2017 16:18

Zastępca prezydenta miasta na spotkaniu z mieszkańcami ulicy Zachodniej. Czym są załamani?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po kilku naszych interwencjach i wielu głosów niezadowolenia ze strony mieszkańców wreszcie na ul. Zachodniej we Włocławku doszło do konfrontacji wykonawców przebudowy tamtejszej drogi, firmy Eurovia, z przedstawicielami urzędu miasata oraz lokatorami pobliskich domów. Spotkaniu towarzyszyły spore emocje i adekwatna do takich sytucji temperatura rozmów.

Wśród zrzutów mieszkańców pojawiały się takie dotyczące zaniepokojenia brakiem robotników na placu budowy, a także braku odpowiedniego sprzętu.

Zwrócono także uwagę na brak odpowiedniej komunikacji pomiędzy urzędem, wykonawcą, a mieszkańcami.

Całe spotkanie zaowocowało kompromisem. Od tej pory spotkania inspektorów nadzoru budowy będą odbywać się na terenie przebudowy, przy możliwej obecności mieszkańców, którzy mają ułatwiony dostęp do zgłaszania swoich uwag. Zapowiada się także lepszą komunikację obu stron, a władze miasta bez zbędnej pobłażliwości oczekują od wykonawców wywiązanie się z planowanego harmonogramu.

Przedstawiciele wykonawcy obiecali mieszkańcom ulicy zachodniej zastosowanie się do ich prośby o stworzenie prowizorycznych podjazdów do posesji, które poprawią jakość życia na terenie rozkopanej ulicy.

Takie spotkania z mieszkańcami są dla urzędu miasta bardzo wartościowe i pomagają w orzekaniu ważnych decyzji i bieżącej kontroli inwestycji na terenie gminy.

Na ulicy Zachodniej oraz innych terenach budowy możemy zatem spodziewać się większej aktywności urzędników i inspektorów z ramienia miasta, którzy na bieżąco kontrolować będą stan prac. Do mieszkańców ulicy Zachodniej wrócimy niedługo, by sprawdzić jak wykonawcy wywiązali się z obietnic.

Media

Komentarze  

Piotr
+1 #1 Piotr 2017-08-18 18:43
to co sie dzieje na zachodniej to jest pokaz tego jak jest sprawny nasz urzad miasta i ci wszyscy urzednicy. Brak slow poprostu to co tu sie dzieje
Cytować

Dodaj komentarz

Informujemy, że nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dane dotyczące IP mogą być udostępniane prokuraturze, sądowi lub organom ścigania na ich wniosek.

Kod antyspamowy
Odśwież