Dziś są imieniny Ilony Klary a jutro Jana Boleslawa
Piątek, 18 Sierpnia 2017
wtorek, 13 grudnia 2016 10:22

VII Powiatowy Konkurs „Życie i twórczość Jana Kasprowicza. Zdjęcia!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

    Już po raz siódmy w Izbicy Kujawskiej odbył się  Powiatowy Konkurs „Życie i twórczość Jana Kasprowicza”. W zmaganiach konkursowych wzięli udział: Publiczne Gimnazjum w Brdowie, Publiczne Gimnazjum w Lubrańcu, Publiczne Gimnazjum w Siemnówku, Publiczne Gimnazjum w Izbicy Kujawskiej, Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Kowalu, Zespół Szkół im. F. Becińskiego w Lubrańcu, Zespół Szkół im. W. Reymonta w Chodczu oraz Zespół Szkół im. J. Kasprowicza w Izbicy Kujawskiej. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Pan Rafał Wojasiński – pisarz i absolwent liceum w Izbicy Kuj., dr Maciej Krzemiński oraz  Łucja Parecka. W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce przyznano Kindze Wiśniewskiej z Brdowa, II  miejsce zajęła Zofia Sieradzka z Izbicy Kujawskiej, III  miejsce  Iga Krajewska z Lubrańca. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Milena Wiśniewska z Izbicy Kujawskiej, II miejsce Natalia Simińska z Lubrańca, III  miejsce Julia Szklarska z Izbicy Kujawskiej.
Jury przyznało w tej kategorii także wyróżnienia dla: Alicji Szafrańskiej z Brdowa, Julii Leśniewskiej z Lubrańca, Natalii Maciejewskiej z Siemnówka oraz Dawida Sobańskiego z Lubrańca. W  kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienia otrzymali: Klaudia Bazelewska z Izbicy Kujawskiej, Wiktoria Sławińska z Chodcza , Ewelina Rzepnikowska z Kowala, Alicja Szafrańska z Brdowa, Justyna Leśniewska z Lubrańca, Natalia Maciejewska z Siemnówka oraz Dawid Sobański z Lubrańca. Ponadto uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody ufundowane przez PWSZ we Włocławku.
Nagrody i dyplomy wręczyli Robert Pawłowski, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych,  Karol Matusiak, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu  oraz dyrektor ZS w Izbicy Kuj. Janusz Nadolny. Podsumowania konkursu dokonało jury, podkreślając wysoki poziom recytacji i coraz lepszą znajomość faktów z życia i twórczości J. Kasprowicza.  Gratulujemy nie tylko zwycięzcom i ich opiekunom, ale wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! I zapraszamy za rok!

M. Sieradzka

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 grudnia 2016 09:51

Dodaj komentarz

Informujemy, że nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dane dotyczące IP mogą być udostępniane prokuraturze, sądowi lub organom ścigania na ich wniosek.

Kod antyspamowy
Odśwież