Dziś są imieniny Franciszka Joanny a jutro Marii Cezarego
Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017
czwartek, 26 stycznia 2017 14:37

Akcja na jeziorze! Co zrobić, by ferie były bezpieczne?

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lipnowscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą, aby przed zbliżającymi się feriami przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa. Tym razem uczestnicy spotkania nie tylko wysłuchali pogadanki profilaktycznej, ale także, dzięki lipnowskiemu WOPR, obejrzeli profesjonalny pokaz ratownictwa wodnego w warunkach zimowych.

W przyszłym tygodniu dzieci i młodzież szkolna powiatu lipnowskiego rozpoczną ferie zimowe. Policjanci, jak co roku na spotkaniach z uczniami przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i podczas zabaw zimowych. Wczoraj nad skępskim jeziorem odbyło się pierwsze z cyklu spotkań profilaktycznych, którego głównym organizatorem było lipnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Na początku spotkania policjantka przypomniała, że przepisy ruchu drogowego obowiązują cały rok, bez względu na ferie czy wakacje. Mówiła o zagrożeniach, jakie na drogę wnosi ze sobą zimowa aura i podkreśliła wagę noszenia elementów odblaskowych. Zwróciła też uwagę na bezpieczeństwo osób niewyjeżdżających na ferie i ostrzegła przed oszustami, którzy mogą chcieć wykorzystać fakt, że w tym czasie dzieci czy młodzież mogą częściej przebywać w domu same.
O zabawach na śniegu i lodzie opowiadali zgromadzonym członkowie grupy interwencyjnej lipnowskiego WOPR. Przedstawili negatywne skutki zabawy na zamarzniętych akwenach i przeprowadzili pokaz ratownictwa wodnego w warunkach zimowych. Pokazali różne sposoby niesienia pomocy osobie, pod którą załamał się lód. Przypomnieli, aby takiej osobie podać jakiś przedmiot, np. sanki, gałąź czy szalik, tak, aby przy udzielaniu pomocy drugiej osobie zadbać także o swoje bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Informujemy, że nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dane dotyczące IP mogą być udostępniane prokuraturze, sądowi lub organom ścigania na ich wniosek.

Kod antyspamowy
Odśwież