Dziś są imieniny Franciszka Joanny a jutro Marii Cezarego
Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017
czwartek, 09 lutego 2017 15:19

Kolejna wpadka internetowego recydywisty pod Lipna

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Lipna zatrzymali internetowego oszusta. Za pośrednictwem portali ogłoszeniowych wystawiał on do sprzedaży telefony komórkowe. To nie pierwsze oszustwa 20-latka. W zeszłym roku za podobne przestępstwa usłyszał on kilkadziesiąt zarzutów!

We wtorek policjanci pionu kryminalnego zatrzymali 20-letniego mieszkańca gm. Wielgie, który jest podejrzany o popełnienie oszustw internetowych. Funkcjonariusze z Lipna współpracowali w tej sprawie z policjantami z innych jednostek policji, a od stycznia postępowanie w tej sprawie prowadzili w KPP w Lipnie. Okazało się, że ten sam mężczyzna już wcześniej dopuszczał się podobnych przestępstw. Wystawiał on na sprzedaż, na portalach internetowych telefony komórkowe w atrakcyjnych cenach, jednak po uzyskaniu zapłaty nie przekazywał klientom towaru. Aby zmylić kupujących i śledczych, mężczyzna zmieniał swoje dane osobowe, numery telefonów kontaktowych, adresy poczty elektronicznej, a także numery kont bankowych. Tym razem, zebrany na chwilę obecną materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu 4 zarzutów dotyczących oszustwa, ale ustalenia poczynione przez policjantów wskazują, że pokrzywdzonych przez 20-latka może być dużo więcej.
W zeszłym roku, w toku jednego tylko postępowania, mieszkaniec gm. Wielgie usłyszał za taką działalność aż 82 zarzuty.
Prokurator poparł wniosek policjantów o areszt dla zatrzymanego, do którego sąd się przychylił. Najbliższe trzy miesiące, mężczyzna spędzi więc za kratami.
Za oszustwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Musi się też liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

Dodaj komentarz

Informujemy, że nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dane dotyczące IP mogą być udostępniane prokuraturze, sądowi lub organom ścigania na ich wniosek.

Kod antyspamowy
Odśwież