Dziś są imieniny Franciszka Joanny a jutro Marii Cezarego
Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017
poniedziałek, 10 lipca 2017 14:32

Autobus uderzył w tira. Dzieciom nic się nie stało!

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś w Borku, gdzie kierowca autobusu wiozącego dzieci na wycieczkę nie zachował odpowiedniego odstępu i nie zdążył wyhamować pojazdu uderzając w tira. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.
Do zdarzenia doszło dziś w miejscowości Borek na trasie krajowej 67. Auto osobowe wykonywało manewr skrętu w lewo, w związku z czym, jadący za nim ciągnik samochodowy z przyczepą musiał hamować. Za tirem jechał autokar wiozący 39 dzieci na wycieczkę. Jak ustalili funkcjonariusze 50-latek kierujący autobusem nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go pojazdu ciężarowego i nie zdążywszy wyhamować uderzył w jego tył. Na szczęście skończyło się na strachu i żadne z dzieci poważnie nie ucierpiało. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Autokar nie nadawał się jednak do dalszej jazdy.

Policjanci za spowodowanie zagrożenia zabrali kierującemu autobusem mieszkańcowi powiatu brzeskiego prawo jazdy, oraz dowód rejestracyjny autokaru. Skierują tez wniosek do sądu Rejonowego w Lipnie o ukaranie mężczyzny.

Po podstawieniu nowego pojazdu policjanci sprawdzili jego stan techniczny i z nowym kierowcą dzieci kontynuowały wyjazd - informuje oficer prasowy KPP w Lipnie sierż. szt. Małgorzata Małkińska.

Dodaj komentarz

Informujemy, że nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dane dotyczące IP mogą być udostępniane prokuraturze, sądowi lub organom ścigania na ich wniosek.

Kod antyspamowy
Odśwież