Dziś są imieniny Franciszka Joanny a jutro Marii Cezarego
Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017
poniedziałek, 24 lipca 2017 12:18

W powiecie lipnowskim powstają nowe chodniki

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zarząd Dróg Powiatowych w Lipnie kontynuuje prace związane z budową nowych chodników na terenie powiatu.
W zaawansowanej fazie jest budowa blisko 180 metrów chodnika w Chrostkowie o szerokości 1,3 m od skrzyżowania w kierunku Wildna do cmentarza. Jest to kontynuacja ubiegłorocznych prac, w trakcie których powstało 200 metrów pieszego traktu.

Dodatkowo prace obejmą utwardzenie zatok postojowych przy cmentarzu. Budowa trwa od początku lipca br., a zakończenie planowane jest w pierwszej połowie sierpnia.

Nie są to jedyne prace wykonywane przy powiatowych drogach. Jednocześnie trwają prace przy budowie chodników w miejscowościach: Wioska, gm. Skępe (w kierunku Chodorążka, ok. 235 m) oraz w gminie Bobrowniki: Polichnowo (220 m) i Stary Bógpomóż (200 m). Łącznie w tym roku powstanie blisko 3500 m chodników przy powiatowych drogach.- Wierzę, że nowe chodniki staną się dogodnymi traktami, które zapewnią bezpieczeństwo pieszym oraz sprawią, że kierowcy będą się sprawniej i spokojniej poruszać po drogach - podkreśla starosta lipnowski Krzysztof Baranowski.

Dodaj komentarz

Informujemy, że nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dane dotyczące IP mogą być udostępniane prokuraturze, sądowi lub organom ścigania na ich wniosek.

Kod antyspamowy
Odśwież