Dziś są imieniny Lucji Wilhelma a jutro Jana Pawla
Niedziela, 25 Czerwca 2017
piątek, 23 czerwca 2017 12:24

Skazani pomogą przy pracach remontowych w szkołach

Napisane przez

Skazani przebywający w Zakładzie Karnym we Włocławku każdego dnia wykonują prace poza murami więzienia. Nie wszyscy mają taki przywilej, ale wielu z nich jest zaangażowanych i rzetelnie wykonuje zadania. Są zatrudniani nieodpłatnie przy pracach budowlanych czy porządkowych. W okresie wakacyjnym będą pracować np. podczas remontów szkół. Zainteresowanie pracami nieodpłatnymi jest bardzo wysokie, bo Zakład Karny współpracuje w tym zakresie z 16 instytucjami poza więziennymi.

 

 

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Pulsu Miasta

piątek, 23 czerwca 2017 11:47

Linia W zacznie kursować od 1 lipca

Napisane przez

Już od 1 lipca do końca wakacji będzie kursować sezonowa linia W, która zawiezie mieszkańców na jezioro Wikaryjskie. Zwykle zainteresowanie jest dość duże, choć autobus będzie wyjeżdżał jeśli temperatura danego dnia przekroczy 25 stopni. W tym roku linia W będzie kursować tylko z Placu Wolności. Bilet w cenie 2,60 zł będzie obowiązywał dla wszystkich pasażerów bez względu na wiek.

 

 

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Pulsu Miasta

Przy przystani na ulicy płockiej od niedawna można skorzystać z wyjątkowej atrakcji. Ludzka proca to najprościej mówiąc bungee w poziomie. Za wszystko odpowiadają ci sami ludzie, co za np. wake park nad jeziorem Czarnym.

Najpierw boisko do paintballa, a potem wraz ze wzrostem ilości kilentów pojawił się pomysł stworzenia ludzkiej procy.


Całość inwestycji wyniosła ponad 20 tysięcy złotych, by zostać wystrzelonym dwa razy trzeba zapłacić 80 zł.Do tej pory niewielu mieszkńców się na to zdecydowało. Chyba wiemy dlaczego...

Jak widać taka atrakcja obfituje w mocne wrażenia i zdecydowanie warto skorzystać z możliwości bycia wystrzlonym. Szczególnie zachęcamy tych, o mocnych nerwach.

środa, 21 czerwca 2017 15:39

19 uczniów wyróżnionych przez prezydenta - zobacz video

Napisane przez

19 uczniów otrzymało dziś stypendia prezydenta Włocławka za osiągnięcia w nauce. Wyróżnieni sławili nasze miasto na międzymiastowych olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Gratulacje i dalsze życzenia sukcesów w nauce złożył uczniom prezydent Marek Wojtkowski. Wyróżnieni zostali zarówno uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 

 

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Pulsu Miasta

 

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o biznes parkingowy, to można tutaj naprawdę sporo zarobić. Niemniej jednak, wiele będzie zależało od tego, czy rzeczywiście będziesz potrafił sobie to odpowiednio zorganizować. Co ma dokładnie wpływ na powodzenie z płatnym parkingiem? Dokładnie dowiesz się tego z naszego artykułu, bowiem wierzymy, że na pewno wyniesiesz stąd sporo dobrego. Przede wszystkim zaczynamy od podstaw i przechodzimy przez kolejne kroki.

Odpowiednie miejsce

Nie da się ukryć, że to właśnie to jest gwarancja powodzenia w parkingowym biznesie. Dlatego też, obecnie najlepiej sprawdzają się parkingi przy lotniskach, takie jak np. http://modlinparking.pl/lotnisko/. To właśnie one mogą liczyć na największe zyski, bowiem codziennie decyduje się tam zostawić swoje auto kilkaset osób. Ceny nie są szczególnie zaporowe, niemniej jednak pozwalają na to, aby biznes się całkiem nieźle kręcił. Zatem, jeśli chciałbyś funkcjonować jako parking przy lotnisku, to należałoby znaleźć najpierw jak najlepszą działkę, co może okazać się naprawdę drogą inwestycją.

Kolejny krok, to oczywiście jak najlepsze zabezpieczenie i ogrodzenie całego terenu. Nie obejdzie się również bez wylania warstwy asfaltu, aby klienci mogli zostawiać swoje auta nie na polu pełnym błota, ale w odpowiednich warunkach.

Jakie stawki są dopuszczalne?

Tak naprawdę, wiele będzie tutaj zależało od tego, gdzie taki parking ma być zlokalizowany, jak również, czy w okolicy działa już konkurencja. Warto zorientować się w stawkach, bowiem wiele parkingów przy lotniskach ma swoje strony www, na których bardzo dokładnie jest wyszczególnione ile kosztuje doba postoju. Często są również różne promocje, czyli np. pierwsze 10 dni jest za 10 zł za dobę, a każda kolejna za 5 zł. Oczywiście jest to tylko przykład, aby zobrazować Ci, co Ty możesz zrobić, aby jeszcze mocniej imponować swoim potencjalnym klientom.

Nie można także pomijać faktu, że na tym rynku panuje niemała konkurencja i należy się z tym liczyć. Będziesz musiał się w jakiś sposób wyróżnić, o ile rzeczywiście zależy Ci na tym,a by w miarę szybko rozwinąć całą działalność. Na pewno konkurencji nie należy się bać, bowiem masz takie same szanse, jak oni. Naturalne jest, że będziesz musiał poświęcić nieco czasu, żeby się wypromować, aczkolwiek szybko przekonasz się o tym, że ten rynek jest naprawdę duży i każdy się zmieści.

wtorek, 20 czerwca 2017 11:56

Ambitne plany PWSZ

Napisane przez

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku świętuje w tym roku 15-lecie działalności. Uczelnia z roku na rok dynamicznie się rozwija i może się pochwalić już liczbą 5 tysięcy absolwentów. Dobrą informacją jest fakt, że PWSZ otrzymał spore środki z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na budowę Centrum Symulacji Medycznych. PWSZ chce też zagospodarować budynek po dawnym Mechaniku, w którym ma powstać Centrum Nowoczesnych Technologii.

 

 

 

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Pulsu Miasta

Strona 1 z 160