Dziś są imieniny Franciszka Joanny a jutro Marii Cezarego
Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017
piątek, 11 sierpnia 2017 15:03

Wiemy co dalej z "Delfinem" i kiedy będzie mała hala

Napisane przez

We Włocławku coraz intensywniej ruszają przygotowania do remontu basenu deflin.

Kolejna inwestycja dotycząca gruntownej przebudowy starej hali sportowej ma się, pomimo małych problemów, ku końcowi.

Prezydent w obu przypadkach podkreśla datę zakończenia prac. W przypadku basenu "Delfin" prace mają zakończyć się we wrześniu 2018 roku, a hala sportowo-widowiskowa zostanie oddana do użytku już w połowie października tego roku.

Marzeniem poszkodowanych jest uzyskanie godnego zadośćuczynienia i odszkodowania, które umożliwi szybki powrót do życia sprzed wypadku. Jak pokazuje praktyka uzyskiwanie świadczeń odszkodowawczych nie jest zadaniem łatwym. Poszkodowani swoich roszczeń mogą dochodzić zarówno polubownie, jak i oddać sprawę w ręce sądu. W poniższym artykule przybliżymy etap polubownego i sądowego uzyskiwania odszkodowania i zadośćuczynienia.

Etap polubowny to sztuka umiejętnego negocjowania z ubezpieczycielem

Dochodzenie świadczeń odszkodowawczych zawsze rozpoczyna złożenie przez poszkodowanego wniosku do właściwego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. W dokumencie tym należy w sposób rzetelny opisać przebieg zdarzenia i późniejszego leczenia, a także wpływ wypadku na zdrowie i przyszłość poszkodowanego. We wniosku należy dokładnie określić, jakich roszczeń dochodzimy ze wskazaniem konkretnych kwot. Do dokumentu poszkodowany powinien dołączyć rzetelnie zgromadzoną dokumentację, które będzie stanowić dowód. Ubezpieczyciel po zgłoszeniu ma 30 dni na rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji w której przychyli się do wnioskowanych kwot lub pomniejszy świadczenia. Należy zaznaczyć, że towarzystwo ubezpieczeniowe ma też prawo całkowicie odmówić wypłaty roszczeń. Od rzetelności wniosku i przygotowanej dokumentacji, a także późniejszych negocjacji z ubezpieczycielem zależeć będzie, czy otrzymamy odszkodowanie we wnioskowanej kwocie. Warto skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii odszkodowawczej np. Kompensja. Negocjacje prowadzone przez specjalistów pozwalają na pomyślne rozstrzygnięcie sprawy na etapie polubownym. Nie warto odbierać sobie szansy na uzyskanie wysokiego odszkodowania w zaledwie 30 dni. Poważne podejście do etapu polubownego to klucz do szybkiego rozwiązania szkody na korzyść poszkodowanego.

Postępowanie sądowe – samodzielne działanie czy profesjonalna reprezentacja?

Poszkodowani decydują się na postępowanie sądowe zazwyczaj, gdy otrzymują odszkodowania i zadośćuczynienia w rażąco niskich kwotach. Bodźcem do oddania sprawy w ręce sądu jest też otrzymanie całkowitej odmowy wypłaty roszczeń odszkodowawczych. Skierowanie sprawy do sądu wiąże się z koniecznością złożenia pozwu w sądzie właściwym ze względu na miejsce siedziby ubezpieczyciela lub miejsce siedziby oddziału od którego otrzymaliśmy odpowiedź. W pozwie poszkodowany jest zobowiązany do sprecyzowania dochodzonych roszczeń i wyjaśnienia, dlaczego dana kwota rekompensuje powstałą szkodę. Bardzo istotne jest też rzetelne zgromadzenie dokumentacji, która będzie stanowić dowód w sprawie. Dla poszkodowanych niezwykle problematyczna jest reprezentacja swoich interesów podczas rozpraw. Pamiętajmy, że po stronie ubezpieczyciela zawsze stoi sztab doświadczonych prawników. Nieumiejętne prowadzenie sprawy przez poszkodowanego może zakończyć się jej przegraniem. Wyrok korzystny dla ubezpieczyciela skutkować będzie koniecznością pokrycia kosztów prowadzenia postępowania sądowego przez niego. Nie posiadając odpowiedniej wiedzy prawnej, a także rozbudowanych umiejętności negocjacyjnych należy bezwzględnie powierzyć sprawę doświadczonej kancelarii odszkodowawczej. Fachowa reprezentacja w sądzie pozwoli poszkodowanemu zaoszczędzić stresu, ale też uniknąć błędów, które mogą skutkować przegraniem sprawy. Profesjonaliści zawsze gwarantują wysoką jakość świadczonych usług, a to skutkuje uzyskaniem godnej rekompensaty w sądzie.

 

Głośno o nim już od kilku miesięcy, będą szkuty, galary czy dakkary wikińskie. Festiwal Wisły zgości we Włocławku już w tę sobotę.

W ramach festiwalu odbędą się także imprezy na lądzie.

Impreza już w tę sobotę na włocławskich bulwarach.

Firma Uniqa na rynku ubezpieczeniowym z powodzeniem funkcjonuje od ponad 20 lat. Może pochwalić się rzeszą zadowolonych klientów. Dziś uroczyście otwarto nową siedzibę w naszym mieście, w którym uczestniczyli prezesi oraz załoga placówki. Znajduje się ona przy ul. Promiennej 7. Placówka przy ul. Promiennej będzie otwarta w tygodniu od 8 do 16, a w soboty od 8 do 14.

 

 

 

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Pulsu Miasta

Powracamy do sprawy fontanny na Starym Rynku. Zgłosili się do nas mieszkańcy ul. Szpichlernej narzekający na to, że woda spływa z fontanny tworzy bajora na pobliskich trawnikach, a co najgorsze podchodzi nawet do piwnic. Po naszej interwencji zapadła decyzja o przeprowadzeniu ekspertyz przez wykonawcę inwestycji, które cały czas trwają. Jeżeli okaże się, że przyczyna leży w wadzie konstrukcyjnej to czy miasto pociągnie do konsekwencji finansowych wykonawcę?

 

 

 

 

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Pulsu Miasta

czwartek, 10 sierpnia 2017 09:45

Już 6 września ruszają zajęcia z Krav Magi

Napisane przez

Krav Maga to system samoobrony wywodzący się z Izraela. Zainteresowanie Krav Magą systematycznie rośnie o czym świadczy frekwencja na zajęciach i seminariach, które odbywają się we Włocławku. Każdy chętny może spróbować swoich sił w Krav Madze przychodząc na zajęcia. Pierwsze treningi już 6 września. Więcej na temat samej Krav Magi w rozmowie z instruktorem Markiem Lachem w jednym z najbliższych wydań studia TV Kujawy.

Strona 1 z 164