Dziś są imieniny Franciszka Joanny a jutro Marii Cezarego
Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017
poniedziałek, 19 czerwca 2017 09:48

Tworzenie stron - indywidualny projekt czy szablon?

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Obecnie każdy, kto zakłada swoją firmę (niezależnie od branży i grupy docelowej), pierwsze o czym pomyśli po jej zarejestrowaniu to.. stworzenie własnej strony internetowej. Ułatwia to wiele spraw, pozwala klientom z łatwością dotrzeć do oferty, danych kontaktowych i co ważne – zwiększyć szansę na powiększenie sprzedaży i czerpanie zysków.
Przy budowie strony internetowej, każdy kto nie do końca się na tym zna, ma wiele pytań i wątpliwości. Skorzystać z gotowych szablonów i kreatorów internetowych czy może zaufać doświadczeniu web deweloperów, którzy za opłatą wykonają dla nas wizytówkę w sieci. Naturalnie, każde z tych rozwiązań ma swoje wady, jak i zalety. Jednak zaczniemy od czegoś zupełnie innego. Zastanowimy się, czy warto korzystać z gotowych (i często bezpłatnych) szablonów na stronę, którą samodzielnie lub z pomocą firmy wdrożymy na serwer, czy może zainwestować w indywidualny szablon, który zostanie zaprogramowany przez web dewelopera i zaprojektowany przez grafika. Znacie już odpowiedź? Nawet, jeżeli tak, zachęcamy do dalszej lektury.

Gotowe szablony – wersja dla wygodnych


Jak wiadomo, stworzenie strony internetowej przez specjalistów nie będzie małym wydatkiem, jednak często jest koniecznością. Nie wiemy jak samodzielnie to zrobić, kreatory, choć dokładnie wyjaśniają krok po kroku, jak wdrażać własną wizytówkę, też są barierą dla osób, które pierwszy raz obsługują komputer. Dlatego wybieranie gotowych szablonów może zdecydowanie obniżyć koszty produkcji.
Szalony są i bezpłatne i te z delikatnymi kosztami (najczęściej do 100 zł netto), jednak jest jeden problem. Takich stron, jak nasza będą tysiące w sieci. Nie będziemy jedynymi osobami, które skorzystają z tego ułatwienia i obniżania kosztów. Ponadto, szablony, choć delikatnie edytowalne, też będą miały pewne ograniczenia co do układu, kolumn i innych elementów.

Indywidualny projekt – wersja dla wymagających


Indywidualny projekt, choć kosztuje (często więcej niż wdrożenie całego gotowego szablonu), to nie ogranicza nas w żaden możliwy sposób. Od podstaw przecież strona jest tworzona wyłącznie dla nas. Jeżeli mamy pomysł, zamysł i w dodatku chcemy, by był on spójny na przykład z wizytówkami, elementami graficznymi i innymi elementami identyfikacji wizualnej, ta opcja jest wręcz dla nas wskazana.

Przy projektowaniu indywidualnego szablonu, ustalamy układ strony, kolory, grafiki, kolumny – dosłownie wszystko! Jednak to tylko początek. Nie możemy zapominać, że strona to nie tylko to, co widzimy z zewnątrz, to także mechanizm, coś od zaplecza. Tutaj też są tworzone ułatwienia – np. możliwość dołączenia sklepu internetowego, newslettera i innych modułów, które będą ułatwiać korzystanie ze strony, jak i sprzedaż w sieci (bądź reklamowanie swoich usług). Dlatego jak widać, odpowiedź na pytanie – szablon czy indywidualny projekt zależy od wielu czynników, nie tylko pojemności naszego portfela.
https://mediaclick.pl

oddział Wrocław
ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 71 757 58 15
Tel. kom. 601 774 553

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 czerwca 2017 10:58

Dodaj komentarz

Informujemy, że nasza redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Dane dotyczące IP mogą być udostępniane prokuraturze, sądowi lub organom ścigania na ich wniosek.

Kod antyspamowy
Odśwież