Mieszkańcy ulicy Płockiej od lat protestowali przeciwko budowie fabryki asfaltu. Pomimo licznych spotkań, udziału w sesjach Rady Miasta i rozmów z inwestorem, ich sprzeciw został zignorowany – zakład powstał. Teraz próbują zatrzymać produkcję. Jak mówią, codzienny hałas i uciążliwy zapach asfaltu utrudniają im normalne funkcjonowanie.
Mieszkańcy ul. Płockiej wielokrotnie zgłaszali problem do ochrony środowiska, jednak według nich instytucja nie stwierdzała występowania zapachu. To jednak miało się zmienić – mieszkańcy otrzymali pismo, w którym Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oficjalnie potwierdził występowanie zapachu charakterystycznego dla tej działalności.
Mieszkańcy spotkali się z władzami miasta, licząc na wsparcie i konkretne działania.
Po spotkaniu mieszkańców z władzami miasta podjęto pierwsze kroki w celu sprawdzenia jakości powietrza w rejonie asfaltowni.
Czy mieszkańcy doczekają się rozwiązań, których oczekują? O tym przekonamy się niedługo, a sprawę będziemy monitorować.