„Nie chcesz chorować, zacznij morsować!” pod takim hasłem rozpoczęła się kolejna VIII już edycja Mikołajkowego przepływania wpław Wisły we Włocławku. Do naszego miasta zjechały morsy z całej Polski. Łącznie w tej akcji wzięło udział 42 śmiałków.
Impreza polegała na przepłynięciu wpław Wisły z jednego brzegu na drugi na dystansie ok. 500 m. Warunki pogodowe były dość trudne. Ale mimo zimnej aury atmosfera była gorąca.
Morsy, które przyjechały do Włocławka z innych miejscowości podkreślały, że z wielką chęcią biorą udział w takich wydarzeniach.