Dziś są imieniny Ilony Klary a jutro Jana Boleslawa
Piątek, 18 Sierpnia 2017

Kontynuujemy nasz przegląd zmian zachodzących w szkołach. Do nowego roku szkolnego pozostały dwa tygodnie, wakacje to dobry moment do odświeżenia placówek. Prace remontowe cały czas trwają w Zespole Szkół nr 8 na Zawiślu. W tej szkole przygotowania do nowego roku szkolnego przebiegają bez zakłóceń.

 

 

 

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Pulsu Miasta

piątek, 18 sierpnia 2017 11:28

Na co MPK zamierza wydać 9 milionów złotych?

Napisane przez

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne planuje wprowadzić kolejne udogodnienia dla pasażerów. W ramach tzw. Inteligentnego Systemu Transportowego zostanie zamontowanych na przystankach ponad 20 tablic multimedialnych wyświetlających przyjazdy autobusów. Mają one stanąć na tych przystankach, z których korzysta najwięcej osób. MPK zapewnia, że pojawią się one na każdym osiedlu. Przetarg na to zadanie według planów ma rozstrzygnąć się już w październiku. Te zmiany pochłoną wiele milionów złotych, ale Inteligentny System Transportowy we Włocławku może być w przyszłości jeszcze ulepszany.

 

 

 

 

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Pulsu Miasta

czwartek, 17 sierpnia 2017 16:41

Włocławski KOD zbiera te przedmioty dla potrzebujących!

Napisane przez

Ostatnie nawałnice, które odwiedziły Polskę pozostawiły po sobie bardzo tragiczne gdzieniegdzie skutki. Włocławski oddział KODu włączył się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla ochótników pracujących przy usuwaniu szkód spowodowanych przez burze.

Można przekazać również drobniejsze rzeczy codziennego użytku.

Wszystkie potrzebne rzeczy można zostawiać w siedzibie włocławskiego centrum wolontariatu na ulicy Żabiej 12A.

Zaniepokojeni mieszkańcy ulicy Filtrowej, oraz całego pobliskiego osiedla na Południu, zebrali się dzisiaj wraz z klubem radnych Prawa i Sprwiedliwości, których poprosili o pomoc. Chodzi o alternatywną drogę łączącą osiedle Michelin z Południem właśnie, oraz niepokojącymi planami ratusza, które według informacji mieszkańców zakładają m.in. wyburzenie częsci domów.

Zgromadzeni przed domami apelowali do prezydenta o przeprowadzenie analiz różnych wariantów, których jest aż 5.

Sami mieszkańcy zaznaczają, że o pomyśle budowy trasy w tym miejscu dowiedzieli się pocztą pantofową, a nikt z nimi nie prowadził na ten temat rozmów.

Ratusz jednak uspokaja, że żadna decyzja nie została podjęta, a głos mieszkańców z pewnością jest brany pod uwagę.

czwartek, 17 sierpnia 2017 16:36

Wypadek na ulicy Kruszyńskiej! Utrudnienia

Napisane przez

Dzisiaj popołudniu na skrzyżowaniu przy ulicy kruszyńskiej doszło do poważnej kolizji, w której zderzyły się dwa pojazdy. Ze wstępnych relacji świadków wynika, że kierujący szarym fordem wymusił pierwszeństwo na srebrnym suvie. Na miejscu szybko pojawili się policjanci oraz strażacy, którzy zabezpieczyli otoczenie. W wyniku silnej kolizji ucierpiały sygnalizatory świetlne, a Miejski Zarząd Usług Komunalnych i Dróg już rozpoczął pracę nad przywróceniem sygnalizatorów do działania. Policja jest w trakcie wyjaśniania przyczyn tego zdarzenia. Doszło również do obywatelskiej interwencji godnej pochwały. Włocławscy policjnci zatrzymali 58-latka, który spowodował kolizję niedaleko Lubienia.

Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania kolizji oraz znieważenia funkcjonariuszy, za co grozi mu do roku pozbawienia wolności, jednak jeśli potwierdzi się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem alkoholu może grozić mu nawet 2 lata więzienia.

Strona 1 z 555