Dziś są imieniny Lucji Wilhelma a jutro Jana Pawla
Niedziela, 25 Czerwca 2017
poniedziałek, 12 czerwca 2017 13:49

Święto mleka w Kowalu- zobacz wideo

Napisała

Kolejne, czwarte już święto mleka w gminie Kowal było okazją nie tylko do zabawy, ale przede wszystkim do docenienia rolników, z których owoców pracy wszyscy codziennie korzystamy.
Uczestnicy imprezy, którzy tłumnie zjeżdżali do Grabkowa również z sąsiednich miejscowości mieli okazje nie tylko spędzić czas w piknikowej atmosferze, ale również spróbować potraw i produktów mlecznych.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez miejscowe gospodynie.  Co oczywiste na tym pikniku królowały potrawy, do których produkcji użyto mleka.
Piknik był również okazją dla wystawców do zaprezentowania swojej oferty.
Jedną z wyróżnionych przez władze gminy Kowal osób był znany w regionie rzeźbiarz Jan Wójkiewicz, który swoją wiedzę od lat przekazuje kolejnym pokoleniom.
Więcej o wczorajszym święcie mleka w Grabkowie już dziś w magazynie Pulsometr. Zapraszamy.

środa, 07 czerwca 2017 16:37

XIX powiatowe święto sportu w Kowalu

Napisane przez

W Kowalu miało miejsce XIX Powitowe Święto Sportu, na którym zmierzyło się prawie 200 młodych ludzi, w różnych dyscyplinach. Burmistrz Kowala, pozytywnie wypowiadał się o infrastrukturze miasta. Organizatorem całej imprezy było starostwo powiatowego, które bardzo ceni sobie gościnność Kowala.

Oferty zatrudnienia na stanowisku opiekunki osoby starszej w Niemczech zalały rynek zatrudnienia. Atrakcyjne wynagrodzenie i stabilność zatrudnienia kusi coraz więcej potencjalnych kandydatów. Aby dostać pracę opiekuna osoby starszej należy wykazać się podstawową znajomością języka, a także doświadczeniem. Jak jednak je zdobyć, jeśli nigdy nie świadczyliśmy zawodowo usług opiekuńczych? Przedstawimy 3 sposoby na zdobycie doświadczenia w opiece.

Zdobądź praktykę i pracuj, jako opiekun osoby starszej

Świadczenie usług opiekuńczych to bardzo odpowiedzialne zadanie, które wymaga od pracownika dużego wyczucia i wiedzy. Należy pamiętać, że osoby starsze zmagają się z różnymi schorzeniami, które wymagają właściwego podejścia i zachowania w realizowaniu obowiązków zawodowych. Wiele osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia na tym stanowisku nie posiada doświadczenia zawodowego w tym zakresie. Istnieją, jednak 3 sposoby na zdobycie umiejętności praktycznych:

  • kurs opiekuna osoby starszej – bardzo dobrym sposobem na zdobycie doświadczenia jest odbycie szkolenia dla opiekunów osób starszych. Kursy tego typu organizują zazwyczaj firmy świadczące pośrednictwo w zatrudnieniu np. GSMA24, przez co osoby decydujące się na udział w zajęciach mogą liczyć od razu na ciekawe oferty pracy, a nawet duże zniżki na odbycie szkolenia. Kursant podczas zajęć zdobywa cenną wiedzę medyczną na temat schorzeń, z jakimi borykają się seniorzy. Nabywa też wiedzę w zakresie opieki i pielęgnacji osoby starszej. Następnie wiedza praktyczna przekuwana jest na praktykę w czasie ciekawych zajęć. Kursanci uczą się pielęgnacji seniora, pomocy przy przemieszczaniu się. Po odbyciu szkolenia uczestnicy otrzymują certyfikaty poświadczające zdobytą wiedzę.

  • wolontariat – świetnym sposobem na zdobycie doświadczenie jest odbycie wolontariatu w hospicjum, czy domu spokojnej starości. Tego typu placówki bardzo chętnie korzystają z pomocy wolontariuszy w zamian za wystawienie referencji z wykonywanych czynności. Chcąc podjąć zatrudnienie na stanowisku opiekuna osoby starszej warto rozważyć odbycie takiego wolontariatu w swojej rodzinnej miejscowości.

  • opieka nad bliskim – wielu kandydatów, choć nie zdaje sobie z tego sprawy zdobyło już spore obycie w opiece nad osobą starszą. Umiejętności praktyczne często zdobywamy podczas opieki nad członkiem rodziny. Jest to bardzo cenna wiedza, która w wielu przypadkach wystarczy, by otrzymać zatrudnienie na stanowisku opiekunki osoby starszej.

Praca dla opiekunek osób starszych jest w zasięgu ręki dla większości kandydatów. Zdobycie wymaganego doświadczenia, jak widać nie musi być tak skomplikowane i trudne, jakby się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Posiadając doświadczenie w opiece nad bliskim, biorąc udział w wolontariacie lub kursie możemy z powodzeniem aplikować na interesujące oferty pracy dla opiekunek w Niemczech.

 

W naszym mieście ponownie jest duszno, a w powietrzu czujemy już nagłe zrywy, które sygnalizują zbliżająca się burzę. Wraz z włocławską strażą pożarną przedstawiamy poradnik co robić, jeśli znajdziemy się w zagrożeniu.

Jednak jeśli już znajdziemy się na zewnątrz to powinniśmy rozproszyć się jeśli jesteśmy w grupie
ludzi, a ponadto.

By zchować bezpieczeństwo w domu powinniśmy wyłączyć cały sprzęt elektroniczny oraz zdjąć z balkonu przedmioty, które mogą zostać zdmuchnięte przez wiatr i zrobić krzywdę innym.

Mimo, że piorunochrony rozlokowane po mieście z pewnością poprawiają bezpieczeństwo lokatorów, całkowity spokój daje pełne zastosowanie się do porad straży pożarnej.

czwartek, 01 czerwca 2017 11:36

Chodecki przegląd orkiestr dętych- magazyn wideo

Napisała

Zapraszamy do oglądania obszernej relacji z kolejnej edycji chodeckiego Przeglądu Orkiestr Dętych. Jak było? Kto zagrał najlepiej? Zobaczcie koniecznie!

Strona 1 z 99