Przed Komendą Powiatową Policji w Rypinie stanęła choinka ozdobiona odblaskowymi opaskami i zawieszkami. To prezent od policjantów dla mieszkańców. Każdy może zabrać odblask i umieścić go na kurtce, torbie czy plecaku, zwiększając swoje bezpieczeństwo.
Choinka została ustawiona dzięki współpracy z Nadleśnictwem Skrwilno i Strażą Pożarną. Z okazji Mikołajek (6 grudnia 2024 r.) zamiast bombek udekorowano ją odblaskami. Ma to przypominać o konieczności dbania o widoczność, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym.
Policjanci apelują do mieszkańców o noszenie odblasków, co jest szczególnie ważne po zmroku. Przepisy nakładają ten obowiązek na pieszych poruszających się poza obszarem zabudowanym. Brak odblasku grozi mandatem, a przede wszystkim zwiększa ryzyko wypadku.
Noszenie odblasków jest przydatne także w obszarach zabudowanych. Dzięki nim kierowcy mogą szybciej dostrzec pieszych i bezpiecznie ich ominąć. Odblaski zwiększają widoczność nawet z kilkuset metrów, co daje czas na reakcję.