Od kilku miesięcy na Śródmieściu trwają remonty. Prace prowadzone są na osi od ulicy Tumskiej wzdłuż Jagiellońskiej przez Złotą, Zielony Rynek i Zduńską. Włocławianie musieli przyzwyczaić się do przemieszczania się po bardzo zwężonych chodnikach. Często nastręcza to problemów, zwłaszcza gdy idzie ktoś z naprzeciwka. Często trzeba „przytulić się” do barierki.
Z naszą redakcją skontaktowała się kobieta przemieszczająca się na wózku inwalidzkim. Jak powiedziała, w jej przypadku oraz innych osób z podobnym stopniem niepełnosprawności, poruszanie się wąskimi chodniczkami jest właściwie niemożliwe. Wózek inwalidzki jest dość szeroki, dodatkowo potrafi ugrzęznąć w piasku czy na innych elementach stanowiących prowizoryczny chodnik. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z ratuszem. Kiedy remont dobiegnie końca?
Wykonawca zobowiązał się do reagowania w takich właśnie przypadkach. Pytanie, czy miał sygnały z Urzędu Miasta odnośnie trudności w przemieszczaniu się chociażby ulicą Zduńską.
Obecnie na ulicy Zduńskiej kończą się prace związane z przebudową wodociągu oraz trwa montaż kabli zasilających nowe oświetlenie natomiast na Miedzianej powstają chodniki przy kamienicach i pasażu handlowym.



