Ułatwienia dostępu

Uczniowie pokazali kunszt na Konkursie Malarskim „Fajansowe Inspiracje”

W Zespole Szkół Katolickich odbyła się Konkurs Malarski „Fajansowe Inspiracje”. To już piąta edycja artystycznej rywalizacji. Z roku na rok zgłasza się coraz więcej uczestników.

W konkursie uczestniczyło blisko 100 uczestników ze szkół podstawowych i ponad podstawowych. Jury oceniające prace miało twardy orzech do zgryzienia. W skład komisji weszli Irena Vuković-Kwiatkowska dyrektor biura poselskiego Joanna Borowiak, Tyrebiusz Rajs – właściciel Fabryki Fajansu, Piotr Wawrowski – dyrektor Sarbca Fajansu, oraz malarka Grażyna Glonek

Prace były przemyślane i starannie wykonane. Uczniowie „Długosza” często umieszczali na nich wizerunek swojej szkoły bądź elemnty z nią związane.

Jak konkurs to również nagrody.

Fajans wraca do łask. Widać to nie tylko po zainteresowaniu osób dorosłych fajansowymi ozdobami, ale również wśród dzieci i młodzieży. Doskonale pokazuje to frekwencja na konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Katolickich.